Dom Wypoczynkowy „RZEMIEŚLNIK” usytuowany jest w Gdańsku Jelitkowie przy ul. Piastowska 206, ale główne wejście jest od strony ulicy Wypoczynkowej. Dom Wypoczynkowy położony jest przy lesie sosnowym, a na terenie przyległym znajduje się bardzo dużo zieleni i drzew /wewnątrz obiektu/. Obok Domu Wypoczynkowego usytuowany jest przystanek Komunikacji Miejskiej z doskonałymi połączeniami miejskimi.
Połączenie PKP-Gdańsk Oliwa – odległość od obiektu – 2km.
Z pięknej rozległej plaży może skorzystać każdy, nawet osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich gdyż 50-cio metrowa odległość od morza jest utwardzoną drogą zakończonym chodnikiem bezpośrednim zjazdem na plażę. Część hotelową stanowią 3 trzykondygnacyjne budynki połączone przeszklonym łącznikiem od recepcji. Pokoje 1,2 i 3 osobowe posiadają pełne węzły sanitarne /kabiny lub wanny/, wyposażone w telewizory, SAT, radia i telefony.
Oddzielny budynek stanowi kuchnię i jadalnię, gdzie serwowane są całodzienne posiłki włącznie z dietami. Wyżywienie domowe wg powiedzenia „Tu Jadamy jak u Mamy”. Wyżywienie przygotowywane jest i serwowane w zależności od uzgodnień i zamówień organizatorów imprez. Może to być wyżywienie wczasowe (stół szwedzki) diety, bankietowe, weselne itp.
Ta doskonała lokalizacja, piękne położenie z dala od miejskiego gwaru i hałasu wśród drzew i krzewów stwarza wspaniałe możliwości do wypoczynku, jak również do organizacji szkoleń, konferencji, spotkań integracyjnych, imprez i bankietów.
Teren wewnątrz obiektu jest rozległy i pełen zieleni z miejscem do grillowania, ognisk biesiadnych oraz z placem zabaw dla dzieci.
Przygotowany jest projekt wykonania łącznika pomiędzy częścią hotelową i jadalnianą. Realizacja w 2009 roku.
Do dyspozycji Państwa pozostawiamy monitorowany i ubezpieczony parking dla około 40 samochodów osobowych. Na terenie całego Ośrodka można korzystać z bezprzewodowego dostępu do sieci Internetowej. Nasza sieć (Wi-Fi) pokrywa cały budynek Domu Wypoczynkowego Rzemieślnik oraz najbliższe tereny na zewnątrz ośrodka.
Z dostępu do sieci można korzystać zarówno na konferencjach czy spotkaniach biznesowych jak i w zakresie prywatnego dostępu w pokojach Domu Wypoczynkowego.